Malé okénko o Matesovo Foto!

Mates byla vždy jen přezdívka a od toho vše vlastně vzniklo. Popravdě se jmenuji  Martin Hrabálek a k dnešnímu dni je mi 34 let. A ač je mou skutečnou profesí něco trochu jiného - pracuju jako sestra/záchranář na urgentním příjmu v jihlavské nemocnici, focení je a vždy bylo mojí krásnou bokovkou. Zamilovaný nejvíc jsem však do své manželky.

Nejčastěji věnuji focení portrétů nebo cokoliv spojeného s přírodou. Svatby, ty neodmítám, ale fotím je s tím omezením, že jich přijímám, jen pár do roka
(max. 5 a hlavně mám rád ty komornější a mimosezónní)
. Snažím se na každou jet jak plně připraven, tak ale i natěšen a ne unaven.
Chci, aby to bylo pro mě odpočinkem od skutečné práce a ne povinností.

Jinak jsem docela našel oblibu a velmi sporadicky provozuji astro-focení (když je možnost vyjet fotit a je opravdu pořádná tma), ale jsem strohý začátečník. Miluji výlety do přírody s rodinkou a přáteli, ale to pak často znamená, že na těchto výletech se stále zastavuji, fotím a furt se na mě čeká. No a posledním bodem bude asi rok 2020, kdy jsem si pořídil analogovou zrcadlovku, což je do budoucna, kapitola sama o sobě.

Poznámka pod čarou: Chcete mě na focení potěšit? Můžete třeba lahví svrchně kvašeného piva (IPA, EPA, APA) anebo plechovkou Mazagrande!

Jaké techniku používám, čím fotím, nebo prostě s čím chodím na focení?

Nikon D750

Nikon D750

Tamron 35mm f1.8

Tamron 35mm f1.8

Nikkor 85mm f1.8 D

Nikkor 85mm f1.8 D

Nikon Z5

Nikon Z5

Nikkor Z 50 mm f/1.8

Nikkor Z 50 mm f/1.8

Nikon FE2

Nikon FE2

Nikkor 28mm f2.8 D

Nikkor 28mm f2.8 D