top of page

Malé okénko o Matesovo Foto!

Mates byla vždy jen brněnská přezdívka a od toho vše vlastně vzniklo. Zdravím, jmenuji se Martin Hrabálek a k dnešnímu dni je mi 35 let, žiju a pracuju ale v Jihlavě. A ač je mou skutečnou profesí práce sestry na urgentním příjmu (NemJi), focení je a vždy bylo mojí krásnou bokovkou. Nejvíc zamilován jsem však do své manželky a radost mi dělá náš syn.

Nejčastěji věnuji focení portrétů nebo cokoliv spojeného s přírodou. Řekl bych, ale že jsem fotografem, bez talentu. Teď si říkáte, proč to ten člověk o sobě píše? Ne, neberte mě nijak zle, já už fotím nějaký čas, resp. se k focení aktivně hlásím od roku 2012, ale za tu dobu jsem se nijak výrazně neposunul - myšleno, že se ničím nijak výrazně neodlišuji - nevyčnívám. Holt prostě fotím pro radost, občas za peníze, ale jsem pořád jen fotograf bez talentu. Nutně to ale neznamená, že nejsem schopen hezky vyfotit Vaši svatbu, portrét atd. jen nečekejte nějaké "profi" fotky. Však posuďte sami v galerii.

Poznámka pod čarou. Píše se rok 2020 a jak pandemie covidu změnila svět, i já trochu upgradoval  svůj pohled skrze hledáček. Koupil jsem si starou kinofilmovou zrcadlovku a začal na ni TAKY fotit a výhradně  jen na černobílé filmy. Tímto začalo moje objevování krásných nedokonalostí analogové fotky a toho jak stará technika, furt krásně čaruje. Kompletní galerii naleznete na mém 2. instagramovém profilu: NEGATIV_NA_POZITIV

Mohu na sebe prásknout, že jsem spíš pivař (svrchně kvašené prosím), kafař (espresso tonik moje nová kávo-láska) Mazagrande nevyjímaje. A sladký je slabost největší.

Jaké techniku používám, čím fotím, nebo prostě s čím chodím na focení?

Jak vidno jest, jsem věrný Nikonu, neb se mi líbí jeho podání barev. Stativy už netahám. Na výlety s rodinkou mám ještě sonku. Mám rád foto-zavazadla od Lowepro, protože jsou funkční ale taky dostupná. Zas hodně používám filtry. Od PeakDesign pouze popruh a kotvy, i když dvoj-popruh taky píše. Film jedině ČB.

Nikon D750

Nikon D750

Tamron 35mm f1.8

Tamron 35mm f1.8

Nikon Z5

Nikon Z5

Nikkor Z 50 mm f/1.8

Nikkor Z 50 mm f/1.8

Kožený popruh na 2 Nikony

Kožený popruh na 2 Nikony

Nikon FE2

Nikon FE2

Nikkor 24mm f2.8 D

Nikkor 24mm f2.8 D

bottom of page