top of page

Malé okénko o Matesovo Foto!

Jmenuji se Martin Hrabálek a k dnešnímu dni je mi 36 let, žiju a pracuju v Jihlavě. Ale ne jako fotograf na volné noze, nýbrž jako sestra na urgentním příjmu v nemocnici. A focení je pro mě jen radost a odpočinkem. I proto teď velmi rád používám: SESTRA málem FOTOGRAFEM. Neboť tím jsem a focení je hlavně odpočinkovou radostí, kterou nikdy nechci mít jako hlavní pracovní poměr.

Přesto si zas si myslím, že už jsem se trochu "profotil" k tomu co od FOTKY chci -> a to spojit 2 věci co mám na focení rád: procházky v přírodě s focením super spontánních momentek a zachycení tak přirozených okamžiků, Vás, toho místa.. 

Od roku 2020, po pandemii C19, která změnila svět, jsem i já trochu upravil svůj pohled skrze hledáček. Koupí kinofilmové zrcadlovky a focením s ní výhradně na ČB filmy. Takže krom digitálu občas něco vyfotím i na ČB analogu. Tyto fotky naleznete na mém 2. instagramovém profilu: NEGATIV_NA_POZITIV

Pokud mě znáte nebo se Vám líbí co dělám, můžete již tady podpořit  příspěvkem tady:

https://buymeacoffee.com/sestra_malem_fotografem
 

Jaké techniku používám nebo prostě s čím chodím na focení?

Fotím hlavně na systém Nikon (konkrétně teď nejvíc fotím s Nikon Z5). Na výlety s rodinkou mám ještě sonku a6400 a širokáč od Sigmy 10-18mm f2.8. Bez filtrů to nejde. Od PeakDesign jedině capture pro.A když popruh, tak rovnou ten kožený dvoj-popruh. A černobílé filmy do analogu nejvíc od Fomapan 200-400 ISO!

Nikon Z5

Nikon Z5

Nikkor Z 50 mm f/1.8

Nikkor Z 50 mm f/1.8

Nikon FE2

Nikon FE2

Nikkor 24mm f2.8 D

Nikkor 24mm f2.8 D

bottom of page