top of page

Malé okénko o Matesovo Foto!

Mates byla vždy jen brněnská přezdívka a od toho, to vlastně vše vzniklo. Jmenuji se Martin Hrabálek a k dnešnímu dni je mi 36 let, žiju a pracuju v Jihlavě.
Ale na urgentním příjmu v nemocnici jako sestra-záchranář a focení je a byla vždy jen
 radostí. Proto teď velmi rád používám heslo: SESTRA málem FOTOGRAFEM.

A neb je focení radost, tak proto jej nechci nikdy mít jako hlavní pracovní poměr. Fakt NE. Ale zase si myslím, že už jsem se trochu "profotil" k tomu co od FOTKY
chci -> spojit 2 věci co mám z focení rád: procházky v přírodě s focením portrétů a momentek- zachytit tak přirozené okamžiky, Vás, ten den i to místo.. 

Pozn. od 2020, po pandemii C19, která změnila svět, jsem i já trochu upravil svůj pohled skrze hledáček. Koupí kinofilmové zrcadlovky a focením s ní výhradně na ČB filmy. Takže krom digitálu občas něco vyfotím i na ČB analogu. Tyto fotky naleznete na mém 2. instagramovém profilu: NEGATIV_NA_POZITIV

Jaké techniku používám nebo prostě s čím chodím na focení?

Jak vidno jest, jsem věrný Nikonu (konkrétně teď nejvíc fotím s Nikon Z5), neb se mi líbí jeho podání barev. Stativ beru jen na hvězdný focení a to je teď málokdy. Na výlety s rodinkou mám ještě sonku a6400. Taky hodně zas používám filtry, ale neřeknu jaký - je to tajný. Od PeakDesign jedině ty jejich super foto-vychytávky. A když popruh, tak rovnou ten dvoj-popruh, ten píše. A černobílé filmy do analogu - fomapan 200-400 ISO!

Nikon Z5

Nikon Z5

Nikkor Z 50 mm f/1.8

Nikkor Z 50 mm f/1.8

Tamron 35mm f1.8

Tamron 35mm f1.8

Nikon D750

Nikon D750

Kožený popruh na 2 Nikony

Kožený popruh na 2 Nikony

Nikon FE2

Nikon FE2

Nikkor 24mm f2.8 D

Nikkor 24mm f2.8 D

bottom of page