Malé okénko o Matesovo Foto!

Mates byla vždy jen přezdívka a od toho vše vlastně vzniklo. Popravdě se jmenuji Martin Hrabálek a k dnešnímu dni je mi 35 let. A ač je mou skutečnou profesí práce sestry na urgentním příjmu v nemocnici, focení je a vždy bylo mojí krásnou bokovkou. Nejvíc zamilován jsem však do své manželky a radost mi dělá náš syn.

Nejčastěji věnuji focení portrétů nebo cokoliv spojeného s přírodou. Řekl bych, že jsem fotografem, ale bez talentu. Neb fotím, nebo se k focení aktivně hlásím od roku 2012, tak jsem se nijak výrazně neposunul - myšleno tak, že focení je stále jen koníček a i když už líp rozumím technice, softwaru, znám principy, pochopil jsem že je důležité při focení i mluvit, myslím že už poznám a dokáži využít správně světlo a v neposlední řadě, čas od času mi za mé fotky i někdo zaplatí, tak takových jako já jsou ve světě mraky. Ničím moc se (zatím) neodlišuji, sic přímo nikoho nenapodobuji, ale občas se se nechám inspirovat prací profesionálů a těch TALENTOVANÝCH, jak a co fotit. Proto si myslím , že jsem zatím  fotograf, ale netalentovaný. Nutně to ale neznamená, že nevyfotím nebo nejsem schopen hezky vyfotit Vaši svatbu, portrét atd. jen nečekejte "profi" fotky, ale spíš takové moje "bez-talentu" fotky. Však posuďte sami v galerii.

Poznámka pod čarou. Píše se rok 2020 a jak pandemie covidu změnila svět, i já trochu upgradoval  svůj pohled skrze hledáček. Zakoupil jsem si starou kinofilmovou zrcadlovku (s mírně poničenou clonou) a začal TAKY fotit na černobílé filmy. Tím začalo moje objevování krásných nedokonalostí analogové fotky a toho jak stará technika, furt krásně čaruje. Kompletní galerii naleznete na mém 2. instagramovém profilu: NEGATIV_NA_POZITIV

Mohu na sebe prásknout že jsem spíš pivař (svrchně kvašené prosím), kafař (espresso tonic moje nová kávo-láska) a Mazagrandista.

Jaké techniku používám, čím fotím, nebo prostě s čím chodím na focení?

Jak vidno jest jsem věrný Nikonu, neb se mi líbí podání barev. Stativy už netahám. Na výlety s rodinkou mám ještě sonku. Mám rád od foto-zavazadla od Lowepro, protože jsou funkční ale hlavně dostupné. Zas hodně používám filtry. Od PeakDesign pouze popruh, i když dvoj-popruh taky píše. Film jedině ČB.

Nikon D750

Nikon D750

Tamron 35mm f1.8

Tamron 35mm f1.8

Nikon Z5

Nikon Z5

Nikkor Z 50 mm f/1.8

Nikkor Z 50 mm f/1.8

Nikkor 85mm f1.8 D

Nikkor 85mm f1.8 D

Nikon FE2

Nikon FE2

Nikkor 28mm f2.8 D

Nikkor 28mm f2.8 D